Search
POLECAMY:
0:09:45
0:02:59
0:26:50
0:01:42
0:01:53
Sportowe Podsumowanie Dnia 19.08 Puncher: Bezerra rywalem Materli na KSW 28? Puncher Extra Time - 19.08 Małachowski: Jest "Igła", będzie podium Polacy powalczą w Bonn o drugie zwycięstwo z Niemcami
WIĘCEJ ZDJĘĆ
Opublikowany: 2014-03-07, 21:23, Ostatnia aktualizacja: 2014-03-07, 21:23

MŚ juniorów w short tracku: w Erzurum na razie bez medalu

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport

Natalia Maliszewska to młodsza siostra Patrycji, olimpijki z Soczi / fot. PAP
NAJNOWSZE
POPULARNE
KOMENTOWANE

INFORMACJE

Pindera: Z wiatrem nie wygrasz

Tym razem to on rozdawał karty, choć ci, którzy potrafili się z nim dogadać, byli wysoko w końcowej klasyfikacji. Kamil Stoch, mimo że dopiero dziewią...

Fenninger wygrała slalom gigant w Are

Austriaczka Anna Fenninger zwyciężyła w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata rozgrywanym w szwedzkiej miejscowości Are i objęła prowadzenie w ...

PŚ w Inzell: Złotkowska najszybsza z Polek

Bohaterowie igrzysk wrócili do rywalizacji - dziś zaczęli, a w niedzielę zakończą walkę o punkty Pucharu Świata w Inzell. Polska ekipa, która tak znak...

W tureckim Erzurum rozpoczęły sie Mistrzostwa Świata Juniorów w short tracku. Pierwszego dnia zawodów w polskiej ekipie najlepiej zaprezentowała się Natalia Maliszewska, która dystansie 1500 metrów uplasowała się na 15. miejscu.

Natalia Maliszewska, to młodsza siostra Patrycji, naszej reprezentantki na Igrzyskach w Soczi. W zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski seniorów w Elblągu Natalia zdobyła cztery srebrne medale w biegach indywidualnych, za każdym razem ustępując swojej starszej siostrze oraz złoty medal w biegu sztafetowym.

W rywalizacji pań na dystansie 1500 metrów Polskę reprezentowały trzy zawodniczki Juvenii Białystok. Oprócz Natalii Maliszewskiej rywalizowały także Magdalena Warakomska i Nikola Mazur. Mimo ambitnej postawy w biegu półfinałowym Natalia Maliszewska minęła linię mety na piątej pozycji i tym samym nie zdołała zakwalifikować się do startu w wielkim finale.

Wyścig finałowy na 1500 metrów całkowicie zdominowały Koreanki, które zgarnęły wszystkie trzy medale. Wygrała Noh Do Hee. Ostatecznie Natalia Maliszewska została sklasyfikowana na 15. pozycji. Magdalena Warakomska zajęła miejsce 31., a Nikola Mazur była 49.

W rywalizacji na 1500 metrów mężczyzn Polskę reprezentowało także trzech zawodników. Rafał Grycner (Stoczniowec Gdańsk) oraz Krystian Korecki i Wojciech Kamieński (obaj Juvenia Białystok). Kamieński odpadł już po pierwszym wyścigu eliminacyjnym, natomiast Grycner i Korecki zdołali awansować do ćwierćfinału.

Niestety, żaden z naszych reprezentantów nie zdołał wywalczyć promocji do biegów półfinałowych. Grycner był czwarty w swoim wyścigu, a Korecki zajął w swoim biegu ćwierćfinałowym miejsce piąte. Ostatecznie Grycner został sklasyfikowany na 29. miejscu. Korecki - 38., a Kamieński - 73. Złoty medal na tym dystansie wywalczył Koreańczyk Lee Hyo Been.
 
Nasze panie rywalizowały również w eliminacjach sztafet na 3000 metrów. Polki startujące w składzie: Nikola Mazur, Natalia Maliszewska, Patrycja Rokicka i Magdalena Warakomska rywalizowały ze sztafetami Rosji, Chin i Węgier. Naszej drużynie udało się wyprzedzić tylko Węgierki i tym samym Polki nie awansowały do półfinału. Biało–czerwone zostaną sklasyfikowane najprawdopodobniej na dziewiątym miejscu. W eliminacjach biegu sztafetowego mężczyzn Polacy nie startowali.

Wyniki pierwszego dnia MŚ juniorów w Erzurum

Kobiety 1500 metrów:
1.Noh Do Hee (Korea Południowa)
2.Choi Minjeong (Korea Południowa)
3.Ahn Se Jung (Korea Południowa)
...
15.Natalia Maliszewska (Polska)
31.Magdalena Warakomska (Polska)
49.Nikola Mazur (Polska)

Mężczyźni 1500 metrów:
1.Lee Hyo Benn (Korea Południowa)
2.Lee Munhyeon (Korea Południowa)
3.Ren Ziwei (Chiny)
...
29.Rafał Grycner (Polska)
38.Krystian Korecki
73.Wojciech Kamieński

W sobotę rozegrane zostaną biegi na dystansie 500 metrów oraz półfinałowe biegi sztafet. W niedzielę odbędzie się rywalizacja na dystansie 1000 metrów, superfinały oraz finały sztafet.
NAJNOWSZE
POPULARNE
KOMENTOWANE
Example pub